Rajhracky.cz

Jak využít hračky pro správný vývoj dítěte?

Skloubit práci s péčí o dítě je pořádně obtížné. To potvrdí každá aktivní matka. Velký oříšek je to hlavně v případě, kdy chybí babičky na hlídání. Naštěstí je tu rodinné centrum, v němž mohou maminky se svými malými dětmi v klidu pracovat, vzdělávat se nebo se třeba věnovat svým koníčkům. Zatímco vy budete v klidu a naplno pracovat ve sdílené kanceláři, o vaše malé ratolesti ve věku od 14 měsíců do 4 let bude perfektně postaráno v MINI školce a jeslích nebo na dětských kroužcích. Téměř rodinné prostředí a příjemná atmosféra zajistí, že se tady váš potomek bude cítit jako doma, spokojeně a v bezpečí.

Děti se tu zabaví společným hraním her, v případě hezkého počasí je k dispozici také uzavřená zahrada, která poskytuje dostatek možností pro dovádění, legraci, ale i pro rozvoj pohybových schopností, motorických dovedností, kreativity či fantazie. Obzvláště, pokud je vybavena různými hračkami na zahradu.

Těm nejmenším dozajista udělá radost pískoviště, které vaše ratolesti zabaví na dlouhé hodiny. Dnes už tvoří nedílnou součást každé zahrady, terasy či dvorku. Pro stavění hradů a dělání báboviček budou potřeba také hračky na písek, jako jsou různé kyblíčky, lopatky, hrabičky, motyčky, s těžkou prací pomůže auto do písku nebo velký bagr.

Rovněž dětské houpačky a houpadla nikdy neomrzí, navíc díky svému monotónnímu pohybu působí uklidňujícím dojmem. Ten pocit, kdy si stačí jen sednout a za okamžik se vznášet nad zemí, děti prostě milují! A co teprve skluzavky, které jsou k mání v různých délkách, tvarech i barvách. Vyrobeny jsou z kvalitních materiálů, takže jsou na nich malí neposedové v bezpečí.

Zlepšit fyzickou kondici dítěte pomohou také prolézačky, které lákají k překonávání překážek a jsou ideální pro rozvoj hrubých motorických dovedností, případně dětská multifunkční hrací centra, která poskytují dostatek prostoru ke šplhání a lezení. Hitem posledních let se staly trampolíny, které patří k velmi atraktivnímu hernímu vybavení. Nadšené výkřiky, jásání a výskání to jenom potvrzuje. Rozvernost dětí je však třeba mít pod neustálým dohledem, investovat se určitě vyplatí do bezpečnostních prvků, jako jsou kryty pružin, ochranná síť nebo schůdky. Díky nim nehrozí žádné úrazy a radost dětí tak nebude mít konce.

logo_cz_spring

Označeno v Blog
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram