Novinářský kroužek ZDARMA

Základní info

Datum: 27. 02. 2019
Čas: 15.30-17.30 hod
Cena: 0,00 Kč
Kategorie:

Sdílej

Facebook Google Twitter Pinterest LinkedIn Email

Popis

Novinářský koužek pro děti od 8-15 let ZDARMA

V rámci dotačního projektu z EU Vám nabízíme zdarma Novinářský kroužek pro děti od 8 do 15 let.

Zahájení dalšího seminárního roku začíná 4.9.2017 a ukončí 31.12.2018. Po tuto dobu jej mají účastníci zdarma. Maximální kapacita lekce je 10 dětí. Kroužek se koná každé pondělí od 15,30-17,30 hod. během školního roku (mimo školních prázdnin a státních svátků). Děti se mohou do kroužku hlásit průběžně.

Kroužek je určen pro kreativní zájemce, kteří mají odvahu napsat o světě to, co si o něm opravdu myslí. Zaměříme se přitom na články, rozhovory, reportáže a práci  s informačními zdroji. Součástí aktivit bude rovněž tvorba společného časopisu. Vyzkoušíme si i rozhlasovou práci, tzn. úpravu i nahrávání mluvených příspěvků.

Základní práce s textem bude začínat tvorbou drobných příběhů a přesáhne až ke kratším článkům.  Nebudou samozřejmě chybět ani hry a aktivity zaměřené na rozvoj slovní zásoby a komunikace.

Realizováno v rámci projektu „Lepší život na Praze 5“ (CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000197), který je financován z Operačního programu Praha – pól růstu.

logo eu

praha logo

Lektor

Michal Větrovský a Matyáš Starý Michal Větrovský: “Od svých mladých let jsem se zajímal o film a točil a animoval několik amatérských filmů. Proto jsem se rozhodl jít studovat na SPŠST. Na škole jsem natočil první studentský film a ten je v letošní nominaci za "Nejlepší mimoškolní dílo". Během posledních 4 let jsem pracoval ve společnosti Horizon - Production, kde jsme točili reklamy. Dále jsem měl praxi ve společnosti Pro-Time a dnes pracuji na dokumentu o Youtuberech.” Matyáš Starý: “V roce 2015 jsem začal studovat Filmovou vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, avšak zájem o filmy u mě propukl již v raném dětství. Od lásky k Pokemonům a Strážcům vesmíru se u mne postupně projevil zájem o experimentálnější a inovativnější možnosti filmového vyjádření. Spíše nežli praktická stránka filmového procesu mě baví o filmech přemýšlet; zkoumat jakým způsobem filmy zasahují do našich životů nebo co vypovídají o naší společnosti. Podílel jsem se na několika natáčeních jak v rámci středoškolských projektů, tak i jakožto výpomoc přátelům studujících filmovou režii. Letní semestr druhého ročníku mého studia jsem strávil v rámci studijního programu Erasmus v anglickém Southamptonu.

Rezervace

Posted in Dětské kroužky
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram