Filmařský kroužek ZDARMA

Základní info

Datum: 27. 03. 2019
Čas: 15.30-17.30 hod
Cena: 0,00 Kč
Kategorie:

Sdílej

Facebook Google Twitter Pinterest LinkedIn Email

Popis

Filmařský kroužek pro děti od 8-15 let ZDARMA

Kroužek se koná každou středu od 15,30 – 17,30 hod. 

V rámci dotačního projektu z EU Vám nabízíme tento kroužek zdarma. Dotační program pokračuje také v roce 2019. Po tuto dobu mají děti výuku zdarma. Maximální kapacita lekce je 10 dětí. Lekce jsou po dobu školních prázdnin přerušeny.

Kroužek je určen  pro filmové amatéry, kteří se chtějí naučit pracovat s kamerou, obrazem a zvukem a sem tam si někdy i zahrát ve filmu kamaráda. Děti se naučí psát filmový scénář, základy práce s kamerou a střihem. Vyzkouší si, jak se vytváří animace a co všechno je potřeba zvládnout, než vznikne hotový film. Všechno samozřejmě hravou formou a následnou prezentací našich prací.

Realizováno v rámci projektu „Komunitní centrum 4BL“, (CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000739), který je financován z Operačního programu Praha – pól růstu.

logo eu

praha logo


Lektor

Michal Větrovský a Matyáš Starý Michal Větrovský: “Od svých mladých let jsem se zajímal o film a točil a animoval několik amatérských filmů. Proto jsem se rozhodl jít studovat na SPŠST. Na škole jsem natočil první studentský film a ten je v letošní nominaci za "Nejlepší mimoškolní dílo". Během posledních 4 let jsem pracoval ve společnosti Horizon - Production, kde jsme točili reklamy. Dále jsem měl praxi ve společnosti Pro-Time a dnes pracuji na dokumentu o Youtuberech.” Matyáš Starý: “V roce 2015 jsem začal studovat Filmovou vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, avšak zájem o filmy u mě propukl již v raném dětství. Od lásky k Pokemonům a Strážcům vesmíru se u mne postupně projevil zájem o experimentálnější a inovativnější možnosti filmového vyjádření. Spíše nežli praktická stránka filmového procesu mě baví o filmech přemýšlet; zkoumat jakým způsobem filmy zasahují do našich životů nebo co vypovídají o naší společnosti. Podílel jsem se na několika natáčeních jak v rámci středoškolských projektů, tak i jakožto výpomoc přátelům studujících filmovou režii. Letní semestr druhého ročníku mého studia jsem strávil v rámci studijního programu Erasmus v anglickém Southamptonu.

Rezervace

Označeno v Dětské kroužky
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram