Filmařský kroužek ZDARMA

Základní info

Datum: 20. 06. 2018
Čas: 15.30-17.30 hod
Cena: 0,00 Kč
Kategorie:

Sdílej

Facebook Google Twitter Pinterest LinkedIn Email

Popis

Filmařský kroužek pro děti od 8-15 let ZDARMA

V rámci dotačního projektu z EU Vám nabízíme zdarma Filmařský kroužek pro děti od 8 do 15 let.

Zahájení seminárního roku začíná 13.9.2017 a ukončení proběhne 31.12.2018. Po tuto dobu jej mají účastníci zdarma. Maximální kapacita lekce je 10 dětí. Kroužek se koná každou středu od 15,30-17,30 hod. během školního roku (mimo školních prázdnin a státních svátků). Děti se mohou do kroužku hlásit průběžně.

Kroužek je určen  pro filmové amatéry, kteří se chtějí naučit pracovat s kamerou, obrazem a zvukem a sem tam si někdy i zahrát ve filmu kamaráda. Děti se naučí psát filmový scénář, základy práce s kamerou a střihem. Vyzkouší si, jak se vytváří animace a co všechno je potřeba zvládnout, než vznikne hotový film. Všechno samozřejmě hravou formou a následnou prezentací našich prací.

Realizováno v rámci projektu „Lepší život na Praze 5“ (CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000197), který je financován z Operačního programu Praha – pól růstu.

logo eu

praha logo

Lektor

Michal Větrovský a Matyáš Starý Michal Větrovský: “Od svých mladých let jsem se zajímal o film a točil a animoval několik amatérských filmů. Proto jsem se rozhodl jít studovat na SPŠST. Na škole jsem natočil první studentský film a ten je v letošní nominaci za "Nejlepší mimoškolní dílo". Během posledních 4 let jsem pracoval ve společnosti Horizon - Production, kde jsme točili reklamy. Dále jsem měl praxi ve společnosti Pro-Time a dnes pracuji na dokumentu o Youtuberech.” Matyáš Starý: “V roce 2015 jsem začal studovat Filmovou vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, avšak zájem o filmy u mě propukl již v raném dětství. Od lásky k Pokemonům a Strážcům vesmíru se u mne postupně projevil zájem o experimentálnější a inovativnější možnosti filmového vyjádření. Spíše nežli praktická stránka filmového procesu mě baví o filmech přemýšlet; zkoumat jakým způsobem filmy zasahují do našich životů nebo co vypovídají o naší společnosti. Podílel jsem se na několika natáčeních jak v rámci středoškolských projektů, tak i jakožto výpomoc přátelům studujících filmovou režii. Letní semestr druhého ročníku mého studia jsem strávil v rámci studijního programu Erasmus v anglickém Southamptonu.

Rezervace

Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat k vytvoření rezervace.


Označeno v Dětské kroužky
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram