Napsali o nás

Ženy na rodičovské mají nového parťáka

1.6.2019, Novinky kraje

Stále více žen uvažuje během rodičovské dovolené o rozvoji či změně profese nebo dokonce rozjezdu vlastního podnikání. V Praze jim s tím skoro půl roku pomáhá projekt M.arter. Díky němu mohou ženy absolvovat různé workshopy zaměřené na návrat do pracovního prostředí. “Ženy na rodičovské dovolené mají obrovský potenciál a M.arter jim pomáhá k jeho růstu,” přiblížila smysl projektu jeho community manažerka Barbora Hošková.

Jak vybrat správnou soukromou školku? Existují i takové, na které vám přispívá EU, pokud pracujete nebo studujete

4.9.2018, www.lifee.cz

Nedostatečná kapacita ve státních školkách způsobuje, že pro děti mladší tří let prakticky není místo. To často nutí rodiče sáhnout k alternativnímu řešení. Kdo nemá po ruce ochotnou hlídací babičku, většinou zvažuje možnost soukromé mateřské školy. Jak ale vybrat tu nejvhodnější, aby se investice vyplatila?

Znáte operační program zaměstnanost?

30.4.2018, www.zenusky.cz 

Každá maminka potvrdí, že skloubit péči o rodinu a zaměstnání je mnohdy velmi obtížné. Když chybí příležitostné hlídání dítěte v blízkém okolí, pak je to skutečný problém. Nezoufejte však! Na tento problém se zaměřil projekt Operační program Zaměstnanost, který je podpořen Evropskou unií. Cílem je zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s malými dětmi a vytvořit rovné podmínky při vstupu na trh práce. Program se týká všech dětí ve věku od 1 roku do 4 let, u kterých je minimálně jeden z rodičů dítěte zaměstnán nebo vykonává podnikatelskou činnost nebo studuje či je nezaměstnaný a hledá si zaměstnání.

Rodinné centrum MAM Prostor

29.1.2018, www.allik.cz

Skloubit práci s péčí o dítě je pořádně obtížné. To potvrdí každá aktivní maminka. Velký oříšek je to hlavně v případě, kdy chybí babičky na hlídání, kamarádky či další příbuzní, kteří by se o dítko příležitostně postarali. Jak tedy pohodlně sladit péči o svou ratolest s pracovními aktivitami? Je to vůbec možné?

Je! Naštěstí je tu totiž rodinné centrum MAM Prostor na Praze 5 Malvazinkách, v němž mohou maminky se svými malými dětmi v klidu pracovat, vzdělávat se nebo se třeba věnovat svým koníčkům.

Jak propojit práci, péči o sebe a dítě

7.2.2018 www.zenavdomacnosti.cz

Každý rodič dobře ví, jak složité je najít si volnou chvilku a věnovat se naplno pracovním a domácím povinnostem s dítětem v patách. Častokrát jediná klidná chvíle vám zbude večer, až dítě usne. Ale to jste již naprosto vyčerpaní po celém dni a řešíte, zda dáte přednost práci či partnerovi a odpočinku.

Pětka

říjen 2019, Pětka 
duben 2019, Pětka 
září 2019, Pětka  
únor 2019, Pětka 

březen 2019, Pětka 
září 2018, Pětka  listopad 2018, Pětka 

 

listopad 2017, Pětka

březen 2018, Pětka 
září 2017, Pětka

květen 2017, Pětka

petka kveten17

duben 2017, Pětka

petka duben17

prosinec 2016, Pětka

Snímek obrazovky 2017-02-02 v 13.20.49

listopad 2016, Pětka

petka-listopad

říjen 2016, Pětka

petka-rijen-2016

Coworkingová centra pro rodiče v Praze a okolí

Víte, že v Praze a okolí fungují coworkingová centra pro rodiče, kde můžete nerušeně pracovat a přitom zůstáváte svým dětem nablízku? První začala vznikat v roce 2012, jejich boom však nebyl zdaleka takový, jako u sdílených kanceláří pro freelancery a dnes je spočítáte na prstech jedné ruky.

10 x netradiční dětské narozeninové oslavy

5.4.2016, Dokonalá žena

Na oslavy svých narozenin vzpomínají děti často celý život. A přesně to je cílem rodičů: připravit jim tak krásnou párty, aby na ni jen tak nezapomněly. Jenže, co když už počasí nepřeje? Kam se vydat? Vybrali jsme zajímavá místa, kde se bude dětem rozhodně líbit.

Rodinné centrum s MINI školkou a jeslemi

10.3.2016, iskolky.cz

„Jedna ze stěžejních služeb rodinného centra MAM Prostor je celodenní MINI školka, která průběžně přijímá děti od 14 měsíců do 4 let. Aby byl zachován důraz na individuální rozvoj a potřeby každého z dětí, pracujeme v malé skupince max. 12 dětí. Nabízíme možnost doobjednání obědů a svačin pro dopolední blok hlídání, u celodenního je jídlo zahrnuto v ceně. Pro nové děti nabízíme 3 hodiny adaptace zdarma!“ říká Kateřina Reichertová, zakladatelka MAM Prostoru.

10 super tipů na narozeninové oslavy pro vaše děti

1.2.2016, Babyweb

MAM prostor – velmi zajímavé místo jak pro Vás, tak pro Vaše děti

22.10.2014, Sexymamas

Máte pracovní schůzku či si chcete dát jen v klidu kávu s kámoškou? Potřebujete si udělat nějakou práci a nemáte hlídání? Tak se podívejte na náš dnešní tip na prostor, kde je tohle vše možné!

Coworking nemusí být jen místem pro práci

7.8.2014, Podnikový zpravodaj

I podnikání podléhá módním vlnám a trendům. Jedním z relativně nových a mladých trendů je coworking, který si našel své příznivce i v Česku. Podívejme se proto blíže na tento fenomén a na příležitosti, které podnikatelům dává.

I PŘES LÉTO V KLIDU PRACUJTE, MY SE O VAŠE DÍTĚ POSTARÁME

12.7.2014, Style Magazin

Příměstské tábory jsou velmi populární jak u rodičů, tak u dětí. Vaše ratolest si může vybírat ze široké nabídky různých tematických aktivit. MAM Prostor klade důraz na rozvoj dětí po edukační, ale i po pohybové stránce. Proto jsou témata a aktivity volené tak, aby každý den byl různorodý a obsahoval všechny nabízené typy činností.

I PŘES LÉTO V KLIDU PRACUJTE, MY SE O VAŠE DÍTĚ POSTARÁME

4.7.2014, i-journal.cz

Dva měsíce volna jsou pro každé dítě více než radostné. Jiné už to bývá pro rodiče, pokud nemají zajištěné alespoň občasné hlídání. Společenské centrum MAM Prostor v Praze 5, které nabízí podporu aktivním ženám s malými dětmi, připravilo sérii letních aktivit pro děti předškolního a školního věku, aby pomohlo pracujícím rodičům ulehčit v době, kdy jsou školní zařízení zavřená.

MAM Prostor je pro maminky i jejich děti

24.6.2014, Haló noviny

Společenské centrum MAM Prostor pořádá právě dnes charitativní minibazárek s výtěžkem pro Ranou péči EDA aneb Den plný krásy. Nezisková organizace Raná péče EDA, kterou naše čtenářky a naši čtenáři znají, podporuje více než 200 rodin, kde se narodilo dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Součástí akce, která je určena široké veřejnosti, je i poradenství pro ženy.
Iniciátorem celé akce je Společenské centrum MAM Prostor v Praze 5, které nabízí podporu aktivním ženám s malými dětmi. Akce se koná dnes od 11 do 20 hodin v objektu bývalé rodinné vily se zahradou v ulici U teplárny 3 v Praze 5 (má také minikavárnu zařízenou v originálním retrostylu 70. let).
Každá žena, která by ráda podpořila děti se zrakovým nebo kombinovaným postižením prostřednictvím neziskové organizace Raná péče EDA, může do MAM Prostoru přinést pár kousků dámského či dětského oblečení nebo nějakou hračku či knížku. Pokud však nemáte ve svém šatníku nic, co by mělo jít do světa, můžete na Ranou péči EDA přispět tím, že si nějaký kousek oblečení za lidové ceny od 50 Kč do 200 Kč samy koupíte, doporučuje Lenka Bártová z EDY, která nás o akci informovala. Oblečení, jež se neprodá, věnuje MAM Prostor právě do Rané péče EDA.
Tento projekt je postaven na sdílení zkušeností a vzájemné podpoře mezi aktivními maminkami, které pracují či podnikají. Zároveň se tím maminky starají o rozvoj svých dětí. Automaticky se zde nabízí také podpora dětí nějakým způsobem postižených.

Léto ve znamení MAM Prostoru – Minibazárek a příměstské tábory!

23.6.2014, Splněné dětské přání

Léto, zdá se, dorazilo a s ním i několik zajímavých projektů. V úterý 24. června pořádá MAM prostor v Praze charitativní minibazárek. Konečně si můžete udělat místo ve svém šatníku a kousky, které vás omrzely, můžete věnovat do prodeje a udělat radost někomu dalšímu. Řešíte aktuálně program pro děti na léto? Nemáte na hlídací babičky? Nevadí, povíme vám o týdenních turnusech příměstských táborů pro děti od 3 – 11 let.

Charitativní minibazárek aneb den plný krásy v MAM Prostoru

11.6.2014, Pěkný den.cz

Společenské centrum MAM Prostor v Praze 5, které nabízí podporu aktivním ženám s malými dětmi, zve na Charitativní minibazárek aneb den plný krásy, který se koná 24. června 2014 od 11.00 do 20.00 hodin. Každá žena, která by ráda podpořila děti se zrakovým nebo kombinovaným postižením pomocí neziskové organizace Raná péče EDA, může do MAM Prostoru přinést pár kousků dámského či dětského oblečení nebo nějakou hračku či knížku.

Charitativní minibazárek MAM Prostor

10.6.2014, Informuji.cz

Společenské centrum MAM Prostor v Praze 5, které nabízí podporu aktivním ženám s malými dětmi, připravuje projekt Charitativní minibazárek aneb den plný krásy, který se koná 24. června 2014 od 11.00 do 20.00 hodin.

SVĚT DĚTÍ

2.6.2014, Blesk pro ženy

blesk pro zeny

NOVÉ SPOLEČENSKÉ CENTRUM MAM PROSTOR. VYHRAJTE VOUCHERY!

26.6.2014, Žena-in

Soutěžte s námi a služby MAM Prostoru si vyzkoušejte na vlastní kůži! 3 z vás vyhrají balíček v hodnotě 675,- Kč, obsahující vouchery na dílnu pro děti v hodnotě cca 300 Kč a 3 hodinové hlídání vaší ratolesti v hodnotě 375 Kč. Vouchery jsou platné do konce roku 2014.

MÁTE DÍTĚ A CHCETE PRACOVAT? ZKUSTE VYUŽÍT MATEŘSKÉHO CENTRA!

23.5.2014, Blesk

Mateřská a následná rodičovská dovolená už dlouho neznamená, že se žena zavře na tři čtyři roky doma a stane se z ní profesionální matka a hospodyně. Mnoho žen ani při mateřství totiž nehodlá opustit svou práci. Jenže jak pracovat a nezbláznit se?

NOVINKA PRO MAMINKY

21.5.2013, Blesk

Blesk 21-5-2014

NOVÉ SPOLEČENSKÉ CENTRUM MAM PROSTOR V PRAZE 5

19.5. 2014, Trendy zdraví

Nové společenské centrum MAM Prostor je prioritně určeno pro matky a jejich ratolesti. Díky nabízeným službám zde mohou ženy i s malými dětmi v klidu pracovat, vzdělávat se, věnovat se svým koníčkům nebo se scházet se svými kamarádkami. Profesionálové z MAM Prostoru se postarají jak o ně samotné, tak i o jejich děti. Nové společenské centrum nabízí individuální přístup pro všechny klienty a v neposlední řadě domácí atmosféru v prostorné vile se zahradou uprostřed zeleně.

NOVÉ SPOLEČENSKÉ CENTRUM MAM PROSTOR

15. května 2014, i-journal

Na konci dubna otevřelo své dveře nové společenské centrum MAM Prostor v Praze 5, které je prioritně určeno pro matky a jejich ratolesti. Díky nabízeným službám zde mohou ženy i s malými dětmi v klidu pracovat, vzdělávat se, věnovat se svým koníčkům nebo se scházet se svými kamarádkami. Profesionálové z MAM Prostoru se postarají jak o ně samotné, tak i o jejich děti. Nové společenské centrum nabízí individuální přístup pro všechny klienty a v neposlední řadě domácí atmosféru v prostorné vile se zahradou uprostřed zeleně.

Pro média

MAMlogo_CMYK MAMlogo_CMYK MAMlogo_CMYK MAM_logo_WHITE
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram